بيمه عدم‌النفع ناشي از شكست ماشين‌آلات

اين بيمه‌نامه مكمل بيمه شكست ماشين‌آلات مي‌باشد و جنانچه در اثر خطرات ناگهاني وارد به ماشين‌آلات، وقفه‌اي در توليد كارخانه بوجود آيد، زيان ناشي از عدم توليد را كه شامل هزينه‌هاي جاري، حقوق و دستمزد كاركنان در طول دوره تعطيلي و سود از دست رفته است را بيمه مي‌نمايد.

بيمه شكست ماشين‌آلات

بيمه به عنوان مكانيزم انتقال ريسك (ضرر و زيان ناشي از خسارت) مي‌باشد كه در آن بيمه‌گذار (مشتري) با پرداخت مبلغي به عنوان حق بيمه زيان را به شركت بيمه (بيمه‌گر) منتقل مي‌كند. در تعريف ريسك نيز گفته شده كه عدم اطمينان از وقوع خسارت است. امروزه بيمه در كشورهاي صنعتي و پيشرفته رشد چشمگيري يافته و تقريباً اكثر اموال، دارائي‌ها و مسئوليتهاي گوناگون اشخاص در مقابل همديگر تحت پوشش بيمه قرار مي‌گيرد.

بيمه سازه‌هاي تكميل شده

اين بيمه‌نامه خسارت‌هاي وارد به ا نواع سازه‌هاي احداث شده را در زمان بهره‌برداري از قبيل ساختمان‌ها، برج‌ها، جاده‌ها، راه‌آهن، فرودگاه، كانال‌هاي آبياري، پل‌ها، تونل‌ها، سدها، موج سكن و اسكله، خطوط لوله آب، نفت، گاز، فاضلاب و نيز انبارها و معادن را تحت پوشش قرار مي‌دهد.

بيمه تمام خطر نصب

اين بيمه‌نامه خسارت‌هاي فيزيكي غيرقابل پيش‌بيني ناشي از حادثه كه در حين اجراي عمليات نصب و يا مونتاژ انواع ماشين‌آلات و تجهيزات و نيز نصب هرگونه سازه با اسكلت فلزي در كارگاه‌هاي كوچك و بزرگ صنعتي، صنايع خودروسازي، شيميائي، فولاد، غذائي، چوب و كاغذ، چرم، كاشي سازي صنايع وابسته به كشاورزي، همچنين سيستم‌هاي مخابراتي ابزارهاي دقيق آزمايشگاهي، نيروگاه‌ها، پروژه‌هاي انتقال آب، گاز وخطوط انتقال نيرو را تحت پوشش قرار مي‌دهد.

بيمه تمام خطر پيمانكاران

اين بيمه‌نامه خسارت‌هاي فيزيكي، غيرقابل پيش‌بيني و ناشي از حادثه را در حين اجراي پروژه‌هاي عمراني و زيربنائي و عمليات ساختماني انواع سازه از قبيل ساختمان‌هاي مسكوني، اداري، برجها كارخانجات، سيلوها، راهها، راه‌آهن، فرودگاه، سدها، پروژه‌هاي آبياري و زهكشي تونل‌ها، لوله‌كشي فاضلاب، مخازن آب، موج شكن‌ها و مانند آن را تحت پوشش قرار مي‌دهد.

بيمه‌نامه‌هاي مهندسي

بيمه با ايجاد امنيت خاطر و آرامش روحي نگراني ناشي از حوادث ناگهاني و پيش‌بيني نشده را در اذهان كمرنگ كرده و از اين طريق به روان شدن چرخه كار و زندگي كمك مي‌نمايد. بدون پشتوانه و حمايت پوشش‌هاي بيمه‌اي فعاليت‌ بخش‌هاي مختلف اقتصادي نيز همراه با بيم و عدم اطمينان خواهد بود.